Alaloth izometrická souls hra

Alaloth je dle tvrzení vývojářů první izometrická soulsborne hra, která by měla vyjít ještě letos.


Alaloth – Champions of The Four Kingdoms zavede hráče do fantasy světa, které spojují hned 4 teritoria či království k prozkoumání, každé království bude odlišné, ať už po designové stránce, či propojení se samotným příběhem. Svět by měl být temný a ponurý, samotné zasazení hovoří o Středověku.
Příběh bude pojednávat o Temném bohovi, bestii – jo nejspíš ho budeme muset zastavit, uvidíme zda hra bude mít komplexnější příběh, leč u souls her nám to nevadí. Údajně se můžeme těšit na Lore a zpětné příběhy či nahlédnutí. Chris Avellone jako RPG veterán, zde figuruje jako kreativní podpora a zpětná vazba pro studio, což zní vskutku zajímavě.

Nevypadám špatně
Vizuální stránka, tu je těžké říct co si o tom má potencionální hráč myslet, jde cítit že zpracování míří na starou školu, slzy nostalgie.. Podobnost najdete třeba s výborným Baldur’s Gate. Nečekejte tedy žádné grafické hody, cenou útěchy bude dobrá optimalizace – jo neberte to v dnešní době jako automat, některé hry se starším vizuálem umí nepochopitelně zatopit – koukám na tebe Warcrafte.

Proč soulsborne, aneb co boj
Soubojový systém by měl být hodně těžký a najdeme tu kuriozity patřící do soulsborne světa, ku příkladu zde najdeme výdrž, takže “spam” útoků nebude zrovna efektivní. Speciální útoky a popravy zde nesmí chybět, váš charakter nemůže nosit příliš moc zbroje, zbraní či jiných předmětů v inventáři, jelikož vaše postava má určitou kapacitu “váhu”. Samotné lektvary na doplnění zdraví budou velmi vzácné, pokud nehrajete za Klerika, který na to bude mít logicky kouzlo.

Od malých potvor až k drakům, ale platí zde pravidlo, že hra na vás neposílá hordy bezpáteřných monster, které pomalu neví, proč vás vůbec chtějí zabít alá Diablo. Naopak zde bude menší koncentrace nepřátel, s tím že hra klade mnohem větší důraz na taktiku, správné načasování, které vás může stát krk. Po vaší smrti se objeví na místě hrob, který supluje ztracené duše, máte tedy další pokus se k němu dostat a vzít si zpět váš (loot), v jiném případě máte smůlu. Hra bude disponovat i moderní trvalou smrtí na vyšší obtížnosti.

A co teda ty RPG prvky
Vaše postava bude začínat jako obyčejný válečník s chladnými zbraněmi, ovšem později si můžete vybrat jednu ze tří cest (Arms, Gods, Nature), které vám odemykají specializace, které odemykají důležité vlastnosti, útoky, kouzla a ty zase otevírají jejich.. však to znáte. Můžete si vybrat taky rasu (Lidi, Elfové, Trpaslíci, Orkové). K dispozici bude i crafting a nebo třeba reputace, která bude klíčová v příběhových segmentech.
Dále vám bude pomáhat celkem 12 společníků, kteří budou mít také své vlastní příběhy, abychom se měli kde hezky usadit, budete mít k dispozici 40 domů a dojde i na šarvátky mezi 40 klany.

Nikdy nehraji sám, online hraní
Lokální multiplayer, kooperace až pro 4 hráče, skupiny a PvP.

Hra vyjde v roce 2020 na PC a XboxOne.

38130cookie-checkAlaloth izometrická souls hra

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *