Hellpoint datum vydání a demo

Cradle Games před nás postaví novou soulsborne hru Hellpoint, ale tentokrát se jedná o temnou scifi tématiku se špetkou horroru..


Hellpoint od studia Cradle Games uvede hráče na vesmírnou stanici Irid Novo, kde se budete potýkat s nejistou budoucností a právě Vy uvedete věci do pohybu. Leč co si budeme povídat, příběh není zrovna co chceme po soulsborne hrách ne? Údajně bude záležet na vašich rozhodnutích a výsledek vašich činů by měl jít vidět, uvidíme jak to tedy skutečně bude v praxi.

Co se týče aspektů hry, nebo-li podobností s naší drahou FromSoftware polovičkou, zde je zřejmé že základy jsou stejné. Ať už se jedná o soubojový systém, levelování postavy či farmeňí axionů (soulů) s tím že je můžete investovat do úrovní vaši postavy, čili do statistik. Po smrti o ně přijdete a musíte si je opět vzít na místě vaší smrti. Dále tu je obdoba npc phantomů a Breach zase slouží jako bonfire. Inu nechybí ani silové pole, jakožto alternativa mlhy před bossem a další.

Dynamický svět
Kromě náhodných událostí na mapě máme k dispozici dynamický svět, respektive každé zapnutí nové hry Vám změní celkovou infrastrukturu hry, ať už jde o mapu či objekty, umístění nepřátel, puzzlů a další. Samotný svět, nebo spíš vesmírná stanice bude pořádně temná, bez známek života, tedy toho, který by nechtěl vaší nicotnou duši. Když totiž mluvíme o temné atmosféře ve hře, tak značně tomu přispívá nasvícení některých části hry “metanolové vidění” a co teprve nepřátelé? Občas to vypadá na scifi skřížené s horrorem alá Dead Space.


Soubojový systém
Tu se není o čem bavit, prakticky totožné s Dark Souls, spotřeba výdrže, energie, každá zbraň by měla mít unikátní speciální útoky a co se týče vylepšování, máme se na co těšit. Souboje jsou samozřejmě velmi důležitou součástí a hra před vás bude házet nejrůznější nepřátelé, oproti DS sérii, občas neférově. Rychlost samotné hry by se dala přirovnat k Dark Souls 2, celkově útoky nepůsobí moc svižně, možná jenom rozmazlenost s posledních FS titulů.

Technický stav
Hra je postavená na Unity enginu a vizuálně rozhodně neohromí, ale snaží se budovat atmosféru, což je někdy víc. FPS jsou poměrně stabilní, dokud se nespustí někde script – zabil jsem ku příkladu enemáka a hele za mnou z ničeho nic dalších 5 a k tomu všemu se mi zavřeli dveře, oh hello DOOM . Pak začali padat i fps, náhoda?
Ještě máme sice pár měsíců do vydání, ale Glitche, propady skrz textury, divné animace.. snad se to tvůrcům podaří opravit do vydání plné verze.

Online multiplayer
Mělo by být k dispozici PvP a kooperace a tvůrci se chlubí hlavně Splitscreenem, který dnes moc her nepoužívá. Pro ty co neznají, jedná se o rozdělenou obrazovku pro dva hráče na jednom PC/konzoli.

Demo
Můžete si ho stáhnout na steamu zde.
Co se týče prvních dojmů, je třeba být lehce kritický, i když je potřeba brát ohled na to že se jedná pouze o demo a hra vychází zhruba za dva měsíce, ledacos se může změnit. 😉

Zaujala mě atmosféra hry, která úzce rezonuje s nenápadným soundtrackem, když jsem sledoval hru na youtube, tak jsem takové nadšení neměl.
Mírné zklamání vzešlo především s umělé inteligence nepřátel, která vás očividně neslyší a občas ani nevidí, pokud nejste přímo před nimi. Stalo se mi že mlátím jednoho nebožáka ze tří a zbývající kazisvěti jednoduše nereagují.

Graficky to není žádná hitparáda, ale útulné temné sekce mapy jsou.. jak to jen říci.. iritující a to dost, jelikož nevidíte zhola nic ( DS katakomby hello ), ale oni vidí vás – překvapení. Možná dále ve hře bude obdoba futuristické pochodně, občas také chybí textury, vidíte skrz zdi a jiné pikantní věci.

Nepřátelé kolikrát na vás skočí zpoza rohu a co teprve, když má někdo v záloze zbraň na dálku, pochopitelně jí nejde blíže identifikovat a chraň toho kdo neviděl animaci výstřelu.
Správně některé animace vypadají, jako kdyby tam chybělo pár “frejmů” a to je dosti iritující a kazí to celkový dojem. Celkově hra má pěkné jádro hratelnosti a může být Hellpoint dobrou souls hrou, snad se tvůrcům do vydání podaří vyladit technický stav hry.witcherrr

 

Minimální Požadavky: 

OS: Windows 7 a novější.
CPU: Cokoliv se 4 jádry, vlákny.
GPU: GTX 760 a novější.
Místo na disku: 6 GB.

Hellpoint vychází 16.4.2020 na PC, PS4, XboxOne a Nintendo Switch.
32700cookie-checkHellpoint datum vydání a demo

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *