Nioh 2 vydání a co o něm víme

Team Ninja nám opět servíruje krutou zábavu ve formě prequelu Nioh 2 jako další očekávaný soulsborne titul, který nám opět ukáže že má co říct..


Téměř po 4 letech přichází Nioh s pokračováním a nutno dodat, že se vrací v ještě lepší formě. Ti z Vás, který se hře vyhýbali, inu je potřeba napravit staré křivdy v dobách minulých.
Co si budeme povídat, Nioh má své místo po boku Dark Souls série a své kvality již ukázal i přes to že je v mnoha ohledech odlišný.

Příběh

Bude se odehrávat ještě před událostmi prvního dílu, čili se bude jednat o prequel. William se pochopitelně ještě nenarodil, čímž se naskytá možnost ve formě vytvoření vlastního charakteru na míru, jak známe s jiných her. Editor by měl být komplexní, takže tu bude místo pro vyblbnutí.

Příběh se bude odehrávat v 15.století fiktivního fantasy Japonska. Zaujmete roli lovce démonů, i když sami jim zčásti jste. Hlavní charakter Toukichiro bude mít možnost přejít právě do formy Yokai.. velmi zajímavé a uvidíme co všechno bude umět.
Ti co neznají Nioh a jsou fanoušci soulsborne série, určitě se nemusíte bát toho, že by hra byla moc “anime”, naopak se jedná o temné fantasy.

Soubojový systém

Bude skoro stejný jako v minulém díle. Každý druh zbraně bude disponovat třemi bojovými styly, od zákeřně rychlého, až po silné pomalé údery a na výběr bude skutečně hodně zbraní, onmyo magie a jiných vychytávek. Nebude tu chybět ani nutnost se krýt, uskakovat a hlavně co dělá Nioh tak unikátní je obnova Ki (stamina) pomocí Ki Pulse ten musíte provést v rámci správného načasování. Menší změnou bude Yokai forma s kombinací s vašimi Spirity. Samozřejmostí je vysoká, ale férová obtížnost.

Svět

Pravděpodobně jako v předchozím díle, bude svět opět rozdělen do několika lokací a budou představovat pro hráče mise. Když si vyberete ze světové mapy misi alias lokaci, můžete pomocí speciálního předmětu odejít, ovšem se vám zruší veškerý progress v dané lokaci a při příští návštěvě musíte projet celou lokaci pěkně od začátku. Snad si tvůrci více vyhrají s level designem daných lokací.

RPG prvky

Velké množství zbrojí, zbraní a jejich vylepšování, crafting.. je toho opravdu hodně, jedna z věcí čím se hra liší oproti Dark Souls, zde je se jedná o komplexní “tuning” vaší postavy. Ve fantasy hře nesmí chybět ani lehči magie pomocí různých buffů či jiné vychytávky. Hra se taky chlubí rozsáhlým stromem dovedností.

Online multiplayer

Konečně se dočkáme plnohodnotného asynchronního online režimu a vy si tak hru můžete užít ,až se třemi přáteli v kooperaci. Novinkou taky bude vytvoření Benevolent Graves, jedná se o imaginární vytvoření NPC z vašich přátel, které vám pomůžou v kooperaci, když vaši přátelé budou offline. Co se týče PvP..zatím není moc informací známo.

Datum vydání

Exkluzivně na Playstation 4 bude hra vydána 13.3.2020 a co se týče PC platformy, pravděpodobně si chvíli počkáme podobně jako u prvního dílu. Co se týče Xboxu.. no uvidíme, musíte věřit. 🙂

 

 

 

 

31340cookie-checkNioh 2 vydání a co o něm víme

Sdílej

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *