Star Wars Fallen Order co zatím víme

Star Wars Fallen Order se pomalu blíží k vydání a nyní i s odvážným mixem prvků v hratelnosti, které by měli ukojit i nás soulslike hráče..


Respawn Entertainment, které stojí například za hrami jako Titanfall, Apex Legend nyní pro nás připravilo novou hru se Star Wars universa, leč jsou mnozí z nás skeptičtí..zkusíme pro jednou zapomenou na vydavatele, kterým není nikdo jiný než Electronic Arts.

Příběh

Příběh hry začíná na planetě Bacca a časově je zasazen po událostech vykonání příkazu 66, aneb Pomsty Sithů, kdy mladý padawan Cala Kestis utíká před zákeřných impériem. Kromě klasických protivníků ve formě stormtrooperů, zde narazíme i na řád vedený inkvizicí, který se snaží zlikvidovat všechny přeživší padawany. Inkvizitory povedou sestry, které budou nejspíš naší hlavní hrozbou a nebudou se omezovat pouze na světelné meče.
Cala Kestis pozná spousta spojenců na svých výpravách, včetně roztomilého droida BD-1, který bude zároveň sloužit jako váš centrální počítat i jako společník, který bude umět hackovat, healovat, ukázat mapu a jiné parády..upgrade našeho malého přítele je samozřejmostí.

Čím budeme Calo disponovat v rámci RPG prvků?

Cala Kestis bude mít k dispozici kromě světelného meče také sílu, není potřeba se s ní seznamovat, jelikož víme co by měl takový správný jedi umět. Samozřejmostí je rozsáhlý strom dovedností, díky kterému si můžete vašeho padawana připravit na každou bitvu. Nebude chybět vylepšování vašeho světelného meče a dalších součástí postupem hry.
Tady je nutno říct že veškerá vylepšení budou pouze kosmetická, když nepočítáme strom skillů.

Velký otevřený svět(y)

Planety by měli být opravdu rozsáhlé a různorodé a z velké části nebudeme omezeni kam jít a naopak. Tedy.. lineární příběh Vás vede jednou cestou, ovšem si vždy můžete odskočit pro náký ten “secret”, které nebudou vždy přístupné, někdy se hold budete moci vrátit teprve až se naučíte tu správnou dovednost “povědomé?”. V cestě vám kromě impéria bude stát také místní fauna v podobě různých monster, kterým budete čelit.

Od každého něco

Velkou zajímavostí je mix herních prvků s různých her. Puzzle alá Tomb Raider – Platforming alá Tomb Raider, Uncharted – Soubojový systém Sekiro?
Zajisté se jedná o lákavý mix a doufejme že dopadne stejně dobře jako u výše zmíněných her.

Obtížnost

Důvod pro hra navštívila i naší stránku je samozřejmě obtížnost a soubojový systém.
Obtížnost bude řazena dle úrovní na planetách, samozřejmě pokud ještě nejste dostatečně silní, vždy můžete jít na jinou planetu a pobít pár nezdvořilých hostů. V nastavení hry dále půjde obtížnost nastavovat dle několika atributů “Shadow of Tomb Raider”.

Naopak soubojový systém se docela podobá právě tomu co jsme viděli v Sekiro Shadows Die Twice..úhyby, deflect a jistá alternativa posture, která bude i ve Fallen Order dostupná. Uvidíme zda soubojový systém nebude jenom na oko a půjde nastavit korektní obtížnost, aby se nám soulsborne hráčům zavděčili. Tvůrci hry jsou údajně fanoušci Fromsoftware her..uvidíme!
V neposlední řadě tu máme “save” systém, který má být podobný tomu ze souls her, že by jsme tu měli vlastní bonfiry a žádné checkpointy?

Hra vychází 15.listopadu 2019 na PC, PS4, XboxOne.

Minimální požadavky

 • Procesor: Intel Core i3-3220 / AMD FX-6100
 • RAM: 8 GB
 • OS: 64-bit Windows 7/8.1/10
 • Grafická Karta: NVIDIA GeForce GTX 650 / AMD Radeon HD 7750
 • Místo na disku: 55 GB
 • RAM grafické karty: 1024 MB
Doporučené požadavky

 • Procesor: Intel Core i7-6700K / AMD Ryzen 7 1700
 • RAM: 16 GB
 • OS: 64-bit Windows 7/8.1/10
 • Grafická Karta: NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX Vega 56
 • Místo na disku: 55 GB
 • RAM grafické karty: 8192 MB
24950cookie-checkStar Wars Fallen Order co zatím víme

Sdílej

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *